> Strona główna > Projekty > Oferty pracy w firmach Klastra IT > Red Sky - Specjalista ds. finansowych

Red Sky - Specjalista ds. finansowych

Grupa Funduszy Venture Capital Tar Heel Capital Pathfinder (www.thcpathfinder.com) specjalizujących się w nowych technologiach i innowacjach w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko Specjalisty ds. finansowych, który będzie odpowiedzialny za obszar kontrolingu finansowego oraz raportowania.

Twoje codzienne zadania będą obejmowały dwa obszary.

1.Współpraca podmiotów z grupy z zewnętrznymi biurami księgowymi:

  • optymalizacja procesu obiegu dokumentów między podmiotami z grupy, a zewnętrznymi biurami księgowymi oraz optymalizacja planów kont
  • koordynacja/optymalizacja procesu zamknięcia miesiąca
  • weryfikacja poprawności danych księgowych (zestawienia obrotów i sald, księgowania, faktury) na potrzeby sprawozdawczości finansowej oraz zarządczej
  • tworzenie rezerw kosztowych
  • przygotowywanie miesięcznych zestawień przychodowych na potrzeby podatkowe na bazie informacji przekazanych przez spółki z grupy
  • przygotowywanie wyciągów według odpowiednich wytycznych

2. Przygotowywanie raportów, zestawień i analiz na potrzeby sprawozdawczości finansowej oraz zarządczej oraz bieżącym wsparciem finansowym podmiotów z grupy:

  • bieżąca obsługa istniejących narzędzi kontrolingowych i raportowych
  • automatyzacja i optymalizacja narzędzi kontrolingowych/raportowych oraz standaryzacja istniejących procesów raportowania
  • weryfikacja poprawności danych przekazywanych przez spółki oraz biura księgowe
  • współpraca z innymi działami w zakresie pozyskiwania i dostarczania danych na potrzeby tworzonych raportów, zestawień, analiz
  • koordynacja pracy z podmiotami zewnętrznymi (m.in. doradcy, audytorzy, banki), w tym zbiór danych niezbędnych do współpracy z ww. podmiotami oraz weryfikacja przedstawionych analiz/raportów
  • przygotowywanie miesięcznych pakietów raportowania dla podmiotów z grupy obejmujące: dane finansowe, KPI, opisy działalności na bazie informacji przekazywanych przez spółki/księgowość
  • obsługa, aktualizacja i uzupełnianie baz danych/rejestrów/zestawień oraz analizy ad-hoc

Oprócz wynagrodzenia oferujemy:

  • kompleksowy onboarding oraz współpracę innych pracowników działu
  • możliwość rozwoju kompetencji w obszarze finansów
  • dostęp do unikalnej wiedzy wewnątrz organizacji i współpracę z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi
    z całego świata
  • pakiet prywatnej opieki medycznej (Medicover), kartę Multisport, ubezpieczenie grupowe, eventy firmowe, budżet rozwojowy

Wynagrodzenie: 4 000 - 5 500 brutto UoP

Wymagania

  • minimum roczne doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty w obszarze kontrolingu, raportowania, finansów, księgowości etc.
  • wykształcenie wyższe w obszarze finansów, rachunkowości lub pokrewne
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B1/B2)
  • biegła obsługa MS Office ze szczególnym uwzględnieniem MS Excel
  • dobra znajomość polskich standardów rachunkowości i znajomości przepisów podatkowych lub chęć do nauki i poszerzania wiedzy w tym kierunku
  • umiejętność analizy danych finansowych i wyciągania wniosków
  • dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu
  • skrupulatność oraz przywiązywanie uwagi do szczegółów
  • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność